Word je eens niet ingedeeld bij Fortis, Swift of ONDO, denk je ‘Yessssss niet die hele rit naar Zeeland!’. Kom je toch weer bedrogen uit hè, want met TOP (A) treffen we de volgende Zeeuwse ploeg. Ach ja, moet je in de winter naar Zeeland rijden dan is dat vaak prima te doen. Maar als het zonnetje begint te schijnen dan trekt 32% van onze Oosterburen bevolking naar het Zeeuwse strand, wat het ritje iets minder rustgevend maakt. Dat ondervonden wij deze zaterdag aan den lijve, want het was alles behalve doorrijden op weg naar Arnemuiden.
Ietwat aan de late kant druppelden we allemaal binnen, hetgeen resulteerde in een inschietsessie die matig bezet was. En de bezetting die present was, mocht dit in eigen kledij doen, want de inschietshirts waren nog onderweg. Kudos voor Miranda overigens, die een nieuwe inschiet-stilo introduceerde. Ietwat elitair misschien, inschieten in het wol, maar je weet het niet. Misschien wordt het wel een rage.
Enfin, gelukkig wel voldoende tijd om warm te lopen en te bespreken. Al was er niet veel nodig om warm te worden, want het weer was zomers vandaag. Het blijft altijd lastig om goed in ‘wedstrijdmodus’ te komen met dit soort weer. De thuisploeg had hier zichtbaar minder moeite mee, want hun eerste drie schoten waren raak vandaag. Wijzelf begonnen een tikkeltje als makke schapen aan de wedstrijd dus binnen no-time keken we tegen een 4-0 achterstand aan. Even recupereren, zou een baas in het verleden gezegd hebben.
Na het slechte begin weten we onze rug te rechten en komt er meer controle in de wedstrijd. We kunnen verdedigend voldoende frustreren, maar het is wel even zoeken naar de doelpunten. Via 4-3 weten we bij 6-6 weer gelijk te komen. Op dat moment hebben we meer controle in de wedstrijd en lopen we met fases van lange aanvallen uit naar 6-8. TOP is slordig maar kan net voor rust middels wat gelukkige beslissingen van de arbitrage toch nog langszij komen waardoor we met 8-8 gaan rusten.
Direct na rust weten we de controle op de wedstrijd weer terug te pakken en hoewel we niet overdreven makkelijk scoren, kunnen we de thuisploeg doelpuntarm houden. We lopen uit naar een verschil van drie doelpunten, maar dan is het toch nog ruim tien minuten spelen. TOP gaat wat agressiever verdedigen en wij reageren daar niet geweldig op. Aanvallen worden haastig en slordig, onder druk maken we niet de beste keuzes. Dit geeft de thuisploeg de ruimte om stukje bij beetje dichterbij te kruipen en zelfs weer de voorsprong te nemen. Het leidt er zelfs toe dat we met nog enkele minuten te spelen 15-13 achter komen te staan. Het is niet dat we veel doorlaten, maar vooral dat we niet meer scoren. Toch weten we in de laatste minuten met lange aanvallen en een uitstekend spelende Bakkersvrouw de 15-14 te maken, met nog ruimte voor meer. Die ruimte lijken we te gaan benutten als we net voor einde wedstrijd nog een vrije bal te nemen krijgen. Het lukt ons helaas niet om die om te zetten in een doelpunt waardoor we toch met lege handen achter blijven.
Een beetje zuur is dus de nasmaak. Weliswaar een slechte start, maar hierna weten we lang de wedstrijd te leiden. Onnodig dat we op het laatst de wedstrijd toch uit handen geven. Gelukkig hebben we aankomende week direct de kans op revanche. Dan komt TOP in Tilburg op bezoek en willen we de punten in Tilburg houden.